Diagnostyka i leczenie kataru siennego u dzieci

Alergia to coraz powszechniejsza dolegliwość cywilizacyjna. Niekiedy dokucza tak mocno, że utrudnia normalne codzienne funkcjonowanie. Jedną z typowych reakcji organizmu na alergen wziewny jest katar sienny. Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, w której doświadczony lekarz alergolog pomoże zdiagnozować i skutecznie leczyć ten problem. Dzięki temu znacznie wzrośnie jakość życia pacjenta.

Czy to katar sienny?

Podczas wizyty alergolog przeprowadzi szczegółowy wywiad, pozwalający ustalić, czy ma do czynienia z objawami uczulenia w postaci męczącego, cieknącego kataru. Oprócz niego alergii wziewnej może towarzyszyć kichanie, swędzenie nosa, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Objawy te nasilają się szczególnie w czasie natężonego pylenia roślin, jednakże mogą towarzyszyć pacjentowi przez cały rok, jeżeli jest uczulony na kurz czy sierść zwierzęcia.

By ustalić przyczyny kataru siennego, lekarz zleci wykonanie testów alergicznych, które wyraźnie wykażą, który alergen powoduje takie objawy. Dzięki temu można skutecznie leczyć symptomy, ale także niekiedy znacząco zmniejszyć przyczynę kataru siennego. Zachęcamy pacjentów do niezwłocznej wizyty w naszej placówce, w razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów nieżytu nosa, niezwiązanych z przeziębieniem. Silny i nieprzemijający katar sienny może doprowadzić do trudności ze snem, a tym samym zmęczenie i wyczerpania. Doświadczony lekarz alergolog szybko temu zaradzi, by alergia ustąpiła i pacjent mógł poczuć prawie natychmiastową ulgę.

Leczenie kataru siennego u dziecka

Już podczas pierwszej wizyty, pacjentowi z dokuczliwymi objawami kataru siennego, lekarz może zaproponować bezpieczne i efektywne metody leczenia, polegające na przyjmowaniu nowoczesnych leków antyhistaminowych. Mogą być one podawane doustnie, ale także donosowo czy dospojówkowo, w przypadku przekrwienia i pieczenia oczu. Dodatkowo lekarz zaordynuje leki obkurczające naczynia krwionośne, na przykład z pseudoefedryną, co pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego uczucia zapchanego i spuchniętego nosa.

Kiedy testy jednoznacznie wskażą przyczynę alergii, lekarz będzie mógł dodatkowo doradzić, w jaki sposób zmniejszyć dolegliwości poprzez unikanie kontaktu z alergenem. W przypadku alergii na pyłki może być to unikanie wychodzenia z domu o niektórych porach czy też częste mycie twarzy, zaś przy alergii na sierść czy roztocza, regularne sprzątanie na mokro.

Zapraszamy na konsultację do lekarza alergologa dziecięcego, dzięki której można skutecznie poprawić swoje samopoczucie i zdrowie. Katar sienny można zwalczać i warto skorzystać z metod, które to umożliwiają.

Leave a reply