Pediatra w Cmpromed4kids w Krakowie

Pediatra jest podstawowym lekarzem trzymającym pieczę nad zdrowiem dziecka. Warto wybrać go jeszcze w okresie ciąży – jest to bowiem osoba, która odpowiada za zdrowie dziecka już od pierwszych chwil jego życia aż do uzyskania dorosłości. To lekarz, który zajmuje się wszelkimi chorobami oraz schorzeniami, jakie dotykają najmłodszych pacjentów. Leczenie najmłodszych jest więc dziedziną o bardzo szerokim zakresie wiedzy –lekarz musi rozpoznać nie tylko te choroby, z którymi najczęściej przychodzą mali pacjenci – przeziębienia, wysypki, choroby układu kostnego itp. – ale również te z zakresu genetyki czy psychologii.

Pediatrzy czuwają nad prawidłowym rozwojem dziecka w każdym jego aspekcie. Do ich zadań zalicza się:

  • szeroko pojęta opieka nad dzieckiem, szczepienia wykorzystujące najnowsze szczepionki,
  • tworzenie okresowych bilansów rozwoju,
  • wykonywanie badań profilaktycznych (w tym ważenie dzieci, mierzenie dzieci itp.),
  • wykonywanie badań przesiewowych,
  • rozpoznawanie chorób oraz wszelkich zaburzeń wraz z ewentualnym skierowaniem pacjentów do innych specjalistów,
  • a także udzielanie rodzicom informacji na temat profilaktyki zdrowia dziecka oraz jego codziennej pielęgnacji.

To właśnie do lekarza zwracają się rodzice, jeśli tylko coś zaniepokoi ich w rozwoju dziecka.

Lekarz, który ma do czynienia zarówno:

  • z dziećmi chorymi (rozpoznanie choroby, ustalenie przebiegu leczenia),
  • jak i ze zdrowymi (profilaktyka, szczepienia itp.).

Z każdym z tych pacjentów lekarze z Cmpromed4kids potrafią nawiązać doskonały kontakt. To zespół lekarzy, którzy cieszą się doświadczeniem, powołaniem do wykonywanego zawodu oraz ogromnym zaufaniem rodziców.

Zapraszamy do naszej przychodni pediatrycznej Cmpromed 4 Kids ul. Nad strugą 7 Kraków.

dobry pediatra Kraków

Lekarz pediatra dziecięcy w Krakowie – Cmpromed4kids

CMPromed4kids to przychodnia pediatryczna w Krakowie. Oferujemy opiekę zdrowotną obejmującą diagnostykę i leczenie dzieci a także bilanse i badania profilaktyczne. Nasi lekarze pediatrzy zajmują się nie tylko leczeniem dzieci chorych, ale także profilaktyką zdrowych dzieci i młodzieży do lat 18. Obejmuje ona badania przesiewowe, Usg dzieci, a także szczepienia. Należy dodać że ze względów bezpieczeństwa w naszej poradni pediatrycznej, zdrowe dzieci  są izolowane od osób chorych przyjmowanych w naszej przychodni. Zakres badań jakie wykonuje nasza poradnia:

Bilans dziecka

Pediatrzy w CM Promed oferują także szeroki zakres badań, które składają się na bilans zdrowotny dziecka. Bilanse są obowiązkowe i każdy rodzic musi zadbać o to, by dziecko zostało zbadane. Badania obejmują rozwój dziecka, a także pozwalają stwierdzić, czy nie występują u niego żadne choroby i zaburzenia. Wszystkie swoje spostrzeżenia pediatra zapisuje w książeczce zdrowia dziecka, aby w prazie potrzeby można było do nich powrócić. Dokładnie wykonany bilans jest także sposobem na wczesne wychwycenie chorób.

Badania profilaktyczne dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka powinien być stale monitorowany. Dzięki temu można wychwycić wszystkie zaburzenia w jego rozwoju i zadziałać na wczesnym etapie. W CM Promed 4 kids istnieje możliwość przeprowadzenia podstawowych i bardziej zaawansowanych badań profilaktycznych. Te zasadnicze badania obejmują one m.in. ważenie, mierzenie. Już takie proste badania, które dla dziecka mogą wydawać się zabawą, są w stanie wskazać, czy nie ma ono chociażby zaburzeń wzrostu i rozwoju.

Badania przesiewowe u dzieci

Badania przesiewowe, wykonywane zwłaszcza u noworodków są szansą na stwierdzenie wielu chorób i wdrożenie szybszego leczenia. Jest to szczególnie ważne, gdyż nie mogą być one zauważane u noworodka w inny sposób. Mimo że są one najczęściej wykonywane u noworodków, to mogą być one wykonywane także u starszych dzieci, zwłaszcza gdy pojawia się ryzyko choroby. W CMPromed4kids można wykonać podobne badania bezpiecznie, otrzymując rzetelne wyniki stanu zdrowia dziecka.

Diagnostyka chorób wieku dziecięcego

Niejeden pediatra współpracujący z CMPromed4kids jest specjalistą zajmującym się diagnostyką chorób wieku dziecięcego. Jest to grupa chorób dotykających głównie dzieci lub objawiających się u maluchów. Dostęp do dobrych lekarzy pediatrów i profesjonalnych badań sprawia, że nasza przychodnia pediatryczna ułatwia rodzicom dowiedzenie się, na co cierpią ich dzieci. Jednak nasze centrum to nie tylko diagnostyka, ale przede wszystkim skuteczne leczenie, którego głównym celem jest całkowite wyleczenie i odzyskanie sprawności.

Pediatria – Instrukcje dla rodziców

Często rodzice maluchów czują się osamotnienie w wychowaniu swoich pociech. Choć w sieci jest mnóstwo informacji, ciężko im wybrać te, którymi powinno się kierować. W przychodni CMPromed4kids oferuje instruowanie rodziców na temat zdrowia, codziennej pielęgnacji i zdrowego stylu życia dzieci. Ponadto można uzyskać także merytoryczne porady dotyczące odżywiania dzieci, zwłaszcza tych mających problemy zdrowotne. Naszym celem jest współpraca lekarzy, rodziców i dzieci w celu powrotu do zdrowia.

Szczepienia dzieci

W CMPromed4kids oferujemy opiekę zdrowotną obejmującą diagnostykę oraz przygotowanie dziecka do szczepień. Nasi lekarze pediatrzy zajmują się nie tylko leczeniem dzieci chorych, ale także profilaktyką zdrowych maluchów. Obejmuje ona badania, a także szczepienia przy użyciu najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych szczepionek dostępnych na rynku. Warto dodać, że zdrowe dzieci bez obaw mogą uczęszczać do CM Promed, gdyż są one izolowane od chorych maluchów przyjmowanych w naszym centrum.