Lekarz medycyny Piotr Łach jest Ordynatorem Oddziału Otolaryngologii Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Dzięki swojemu wykształceniu w zakresie medycyny i otolaryngologii, a także zdobytemu przez lata doświadczeniu zdobywa zaufanie pacjentów oraz skutecznie pomaga im w leczeniu przypadłości związanych z zaburzeniami snu, chrapaniem oraz bezdechem. Zdobył bardzo duże doświadczenie ambulatoryjne. Ma na swoim koncie kilkanaście tysięcy operacji i zabiegów w zakresie laryngologii.
Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń snu, czyli chrapania i bezdechów sennych zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Zajmuje się również leczeniem dolegliwości nosa, uszu, krtani i ślinianek. Posiada imponujące doświadczenie w leczeniu chorób gardła, zaburzeń drożności dróg łzowych oraz guzów szyi. Jego specjalizacja to również zaburzenia równowagi, szumy uszne i zawroty głowy.

Wykształcenie i specjalizacja

Piotr Łach laryngolog dziecięcy skończył studia medyczne w 1993 roku. Specjalizacje zdobył w latach 1996 i 1999. Jego głównym obszarem działania jet otolaryngologia. Choć od czasu ukończenia studiów i zdobycia specjalizacji, dr Łach jest czynny zawodowo, to ciągle doszkala się i podnosi swoje kwalifikacje. Ma to na celu umożliwienie pacjentom dostępu do najnowszych metod leczenia. Jest to możliwe dzięki udziałowi w licznych sympozjach, szkoleniach kursach i konferencjach naukowych.

Praca zawodowa

W ciągu wielu lat pracy zawodowej dr Piotr Łach wykonał wiele zabiegów z zakresu otolaryngologii. Głównym obszarem zainteresowań i działania dr Łacha są problemy pacjentów dotyczące chrapania i zaburzeń snu z tego wynikających. Doktor pomaga także pacjentom z bezdechem sennym. Innymi przypadłościami, którymi w swojej karierze zajmował się dr Łach, są m.in. szumy uszne, zawroty głowy, guzy szyi, nieprawidłowa praca dróg łzowych, a także wszystkie problemy związane z drożnością górnych dróg oddechowych.

Zabiegi wykonywane przez doktora Piotra Łacha

Laryngolog Piotr Łach jest specjalistą w zakresie podstawowych i skomplikowanych zabiegów z zakresu otolaryngologii. W swojej karierze wykonywał m.in. następujące zabiegi:

  • operacyjne leczenie chrapania metodą radiologii oraz metodą laserową,
  • plastyka podniebienia i języka,
  • endoskopowe operacje zatok,
  • mikrochirurgia krtani,
  • plastyka błony i jamy bębenkowej,
  • plastyka kosteczek słuchowych,
  • drenaż wentylacyjny błon bębenkowych,
  • operacje migdałków;
  • likwidacja odstających uszu, przetok i guzów.

Obok tych zabiegów dr Łach leczy pacjentów z różnymi problemami dotyczącymi uszu, nosa, gardła, krtani czy ślinianek.