Laryngolog dziecięcy z dużym doświadczeniem w leczeniu dolegliwości gardła, uszu i nosa u najmłodszych pacjentów. Roman Głowacki jest Ordynatorem Oddziału Otolaryngologii CM Promed w Suchej Beskidzkiej. Leczy także w im. L. Rydygiera w Krakowie na Oddziale Otolaryngologii. Swoje wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe zdobywał nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Specjalizuje się w leczeniu chorób uszu, nosa, ślinianek, krtani i gardła, także zajmuje się leczeniem zaburzeń snu związanych z chrapaniem i bezdechem sennym. To także świetny laryngolog dziecięcy.

Zdobyte wykształcenie

Wykształcenie dr Głowacki zdobył na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który ukończył w 2007 roku. Jednak na tym nie zakończyła się jego edukacja. W kolejnych latach dr n. med Roman Głowacki brał udział w następujących szkoleniach i kursach:
– międzynarodowe szkolenia i kongresy, m.in. we Włoszech i Holandii,
– kursy i szkolenia z zakresu chirurgii plastycznej nosa oraz technik endoskopowych,
– kurs balonikowania zatok przynosowych w Newcastle,
– udział w kongresie dotyczącym zaawansowanej chirurgii plastycznej nosa Nose&Face World w Rzymie.
Nie można nie wspomnieć także o obronie pracy doktoranckiej i uzyskaniu tytułu doktora.

Doświadczenie

Doktor Roman Głowacki swoją wiedzę popiera także wieloma latami doświadczenia. Od 2013 roku współpracuje z Kliniką Neurochirurgii w Krakowie, której kierownikiem jest profesor Marek Moskała oraz z Kliniką Chirurgii Szczękowo – Twarzowej realizującej nieinwazyjne endoskopowe zabiegi w obszarze twarzy i szczęki. Dzięki bogatemu doświadczeniu i gruntownemu wykształceniu dr n. med. Roman Głowacki zdobywa zaufanie pacjentów, niosąc im pomoc w leczeniu wielu schorzeń otolaryngologicznych. Jednym z celów doktora jest poznawanie i wdrażanie nowoczesnych metod leczenia, które są mało inwazyjne, ale skuteczne.

Zdobyta wiedza i doświadczenia idą w parze z profesjonalnym, ale ciepłym i pozytywnym podejściem do pacjenta. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wówczas, gdy potrzebny jest laryngolog dziecięcy, podobnie jak sprawna i trafna diagnoza stawiana na podstawie skrupulatnych badań.

Doktor posiada ogromne doświadczenie w zabiegach i operacjach laryngologicznych.
Swoją wiedzę stale poszerza na wielu międzynarodowych szkoleniach dotyczących stosowanych w otolaryngologii technik endoskopowych. Jest specjalistą w leczeniu zaburzeń snu  w tym również chrapania i bezdechu sennego u dzieci i osób dorosłych. Specjalizuje się w chorobach uszu, nosa, ślinianek, krtani i gardła. Leczy zaburzenia drożności dróg łzowych oraz guzy szyi, zaburzenia równowagi, zawroty głowy i szumy uszne.