Anna Górecka-Tuteja to uznany i doświadczony laryngolog dziecięcy. Ukończyła Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie rozwijała swoją karierę zawodową m.in. na Oddziale Otolaryngologii Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Jej główny obszarem zainteresowania jest leczenie chorób uszu, nosa, zatok, gardła i krtani.

Specjalizacja i główny obszar działania

Jak już wspomniano, dr n. med Anna Górecka-Tuteja posiada specjalizację z otolaryngologii i głównie zajmuje się leczeniem uszu i górnych dróg oddechowych. Do obszaru jej zainteresowań należą także wszelkie zaburzenia snu związane z chrapaniem, bezdechem nocnym oraz innymi przyczynami laryngologicznymi. Jednym z najważniejszych elementów jej kariery zawodowej i naukowej jest badanie wpływu refleksu nadprzełykowego na choroby górnych dróg oddechowych. Jako doświadczony lekarz i specjalista w zakresie otolaryngologii dr Górecka- Tuteja jest w stanie prowadzić leczenie wielu przypadków i przeprowadzać zabiegi laryngologiczne. Dr n. med Anna Górecka-Tuteja jest także laryngologiem dziecięcym, mającym doświadczenie w leczeniu najmłodszych pacjentów borykających z problemami otolaryngologicznymi.

Wykonywane zabiegi

Dr Anna Górecka Tuteja jako doświadczony otolaryngolog, wykonuje wiele operacji i zabiegów z tego zakresu. W obszar jej działania wchodzą następujące rodzaje zabiegów:
– Operacja migdałków u dzieci i dorosłych obejmujące wycinanie i przycinanie przerośniętych migdałków, usuwanie migdałków podniebiennych i usuwanie nadmiernej ilości tkanek limfatycznych.
– Operacje wędzidełka języka.
– Operacje nosa i zatok, m.in. przegrody nosowej i endoskopowe operacje zatok.
– Operacyjne Leczenie Chrapania metodą laserową lub radiochirurgii.
– Mikrochirurgia Krtani, czyli laser CO2.
– Operacje Uszu, m.in. operacje błony bębenkowej, plastyka kosteczek słuchowych, operacja małżowin usznych i drenaż wentylacyjny błon bębenkowych.
– Operacje szyi i ślinianek.
– Leczenie i usuwanie zmian skórnych znajdujących się w obrębie twarzy i szyi.

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cenne doświadczenie zdobywa jako pracownik Oddziału Otolaryngologii Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Specjalizuje się w laryngologii dziecięcej w leczeniu dzieci z chorobami zatok, gardła, krtani oraz uszu i nosa.
Uczestniczka licznych szkoleń i kongresów z zakresu otolaryngologii zarówno w kraju jak i za granicą. Zajmuje się leczeniem zaburzeń snu oraz kwestią wpływu refluksu nadprzełykowego na choroby górnych dróg oddechowych.